Jdi na obsah Jdi na menu
 


Děti v ateliéru-SEBOU

 MIMINKÁM: plenkové či jiné kalhotky...pokud chcete nahé fotky a takové ty převázané mašlí víc  mít nemusíte :-)

Jinak dobře působí jednoduché oblečení , košilky, šatičky, džíny, body...čelenky,botičky,čepičky....

Pokud chcete společné fotky,nezapomínejte přibalit i sobě náhradní tričko, košili (můžeme blinkat :-) Maminkám doporučuji, pokud chtějí schovat ještě nestáhnuté bříško -světlé a tmavé tričko. Zanikne na světlém či tmavém pozadí a nic nezdůrazní. Jinak se nijak nebráním veselým barvám :-) a na společné fotky je používám  ráda.Hezké jsou záběry, kdy má táta s miminkem pouze džíny. Maminka spíše veselejší  světlé či barevné oblečení ....prostě to,co se Vám bude líbit určitě přibalte na společnou fotku. Prosím maminky už přijíždějte nalíčené!!!! Po zkušenostech líčením ztrácíme čas,který vaše miminko vydrží vyspinkané a v dobré náladě.Bílé i černé se hodí...ale nevyhýbejte se barvám,které Vám sluší a cítíte se v nich dobře. Zvažte i zda nebude výrazný lak na nehtech rušit jinak decentní nahotu miminka a Vaši (případně jinak světlé oblečení apod podle toho,co budete chtít fotit)

eg3b0408.jpgBATOLATA :  pár oblečků navíc. Klidně i výrazné barvy. Něco světlého i tmavého podle toho , co máte.

V tomto věku děti vše strkají do pusinky - tedy jejich hračky z hygienických důvodů se hodí vždy mít sebou. Náhradní plenku, jídlo i pití.

 Vyniknou kapuce župánků, pokud máte hezky barevnou deku, lacláčky, šatičky, čepice, kšiltovky, kloboučky, botičky, džíny,ozdoby do vlasů...plyšáky i velké a oblíbené hračky ( i zvukové :-) ,hrací deku s hrazdičkou ,Vaši kravatu,klobouk atd

 

OD JEDNOHO ROKU :

eg3b3413.jpgDoporučuji po zkušenostech spíše jejich vlastní hračky.(velké i malé plyšáky, míč, auto, dinosaury, panenku.....) Budete mít jednak vzpomínku a nebude problém dětem novou hračku po chvilce odebrat a fotit s něčím jiným. Pokud reagují na hrací hračky s oblíbenou písničkou určitě se bude hodit.Nejlepších výsledků u dětí cca od roku a půl do tří let dosahuji pouze s maminkou max oběma rodiči. Přítomnost více osob zatím vždy byla na úkor získání dobrých záběrů a děti jsou roztěkané.Po mnoha zkušenostech, kamarádky, babičky apod. na focení nedoporučuji.

Oblečení zpravidla děti vydrží si cca třikrát vyměnit. Potom bývají mrzuté. Stačí proto cca šest kompletů na výběr.

Vzít sebou čisté boty nebo fotit naboso.

 Opět myslete i na sebe a sladění oblečení na společné foto. Rodinné mazlíčky prosím konzultovat předem !

Starším dětem dodává jejich oblíbená hračka jistotu. Necítí se v ateliéru tak nejistě.Během úprav v PC si všímám,že nej úsměv a jiskřičky v očích mají se svou oblíbenou hračkou či zvířátkem.

Pokud sportují apod. vemte slečnám oblečení na balet, klukům míč, dres atd...Pro slečny mám různé ozdoby do vlásků a tuc tuc sukýnky. Hodí se k nim různé bundičky(džínové,barevné...) Trička romantická či s bláznivými nápisy.Botičky,tenisky i holinky :-) Tátův širák,golfovou čapku,kravatu atd

REKVIZITY V ATELIÉRU....mám plno čelenek, čepiček, overálků zejména pro děti do 18 měsíců. Pro ty starší používáme Vaše oblečení a já mám pouze doplňky či tutu sukýnky. Trička, kalhoty, košile na fotkách jsou oblečení dětí.

BĚHEM FOCENÍ:

► Pohybujte se rozesmívejte děti v mojí úrovni a co nejblíže u MNE !!!!......Vaše dítě se bude dívat i smát do fotáku. Vyhneme se vzhůru zvrácené hlavě a očím stále šilhajícím do stran...(Budu stále připomínat,pokud nás nezaměstná dítko natolik, že budeme mít všichni plno práce -:))

Nebojte se zpívat, říkat básničky, využít všech fint k vyloudění výrazů, které se Vám doma líbí. A tak tleskáme, děláme brrrm brrm a vůbec všechno to žvatlání, houkání ...

Nenechám Vás v tom samotný....

Umím už indiána i paci,paci(:- 

Po zkušenostech děti zaujmeme nejvíce během první hodiny. Potom nereagují ani na pád letadla...podnětů už na ně bylo moc .( Proto spěchám, jelikož nikdy nevím jak dlouho udržíme děti bez pláče či bdící). Hodí se k utišení  něco dobrého mít sebou (sušenka apod).

Před focením s Vámi proberu oblečení. Domluvím pořadí záběrů ( v čem, co apod) a volbu pozadí. Vaši pomoc uvítám během celého fotografování. Neznám vaše oblíbené hry či   co nejvíce  rozesměje.

Já hlídám správné nastavení světel a fotoaparátu, úsměvy a úhly z kterých vše nejlépe vystihnout.Může mi uniknout rozeplý knoflík,rozcuch a tak uvítám hlídání detailů i od Vás.

Vy hlídáte své děti a spolu se mnou rozesmíváte a bavíte. Oč lépe a v pohodě zvládneme focení o to přirozenější záběry vzniknou....Děti nebudou dělat to,co chceme MY...ale jen TO, pro co je získáme...PEVNÉ NERVY :-)budete určitě potřebovat.

PO FOCENÍ:

Děti usnou...vy si oddychnete, já si dám hadr na hlavu :)-

Přeberu nej nej záběry,vyretušuji,upravím a dám na web pod heslem či zašlu mailem  náhledy zpravidla do sedmi až deseti dnů.

 Vy si vyberete tisk . Možný i dotisk dalších nad rámec balíčku.

Všechny fotografie  na webu či v mailu budou uloženy na CD v plné kvalitě vhodné pro tisk i větších formátů.

Vyzvednete si fotografie u mne či na poště...

Rada nad zlato :-) pokud máte černá a bílá trička , tílka bez nápisů určitě je přibalte sebou. Lze jich šikovně využít všude tam, kde potřebujeme, aby vyniklo pouze něco ( ruce,bříško těhulky,miminko v náručí) a naopak se schovaly ty naše  špíčky :-), nepravidelná opálení a jiné drobnůstky, které na fotce mít nechcete Rozhodně však nezavrhuji barvy a výrazné,pastelkové,pruhované oblečení... cokoliv umím využít. Záleží zejména na tom,v čem se Vy budete cítit dobře .

B