Jdi na obsah Jdi na menu
 


VENKU

eg3b1090.jpg

 

 

Proč chodící nezbedy fotit raději venku.

 

 

eg3b8311.jpg

 

 

V ateliéru lze fotit pouze na ploše cca 2 metry a pouze z jedné strany.Představte si jaké je stále dokola děti vracet na to jediné místečko...když ony chtějí vidět vše okolo a zkoumat. V lepším případě nafotíme pár různě šílených momentek...v horším zničí i drahé papírové pozadí či techniku. Hlídat je i rozesmívat je opravdu o nervy Vaše i moje.

Věk rok až tři je o zkoumání a poznávání světa okolo.Děti ještě nechápou naše argumenty a mají svou hlavičku kde budou . Venku nemusí zůstávat na jednom místě s umělým úsměvem. Lze dík přirozenému světlu fotit téměř všude a dík kvalitní technice a zkušenostem vzniknou záběry , které sami nepořídíte.

 

 

eg3b4623.jpg

 

 

 

 

Váš argument proč nejít ven bývá...,,Máme novou zrcadlovku a táta trošku fotí " . To je úžasné a právě proto jistě uvítá i on něco se přiučit a moci se zeptat zkušenějšího . Však mnozí za podobné rady platí na různých kurzech.   Navíc ten kdo fotí není potom na fotkách:-)    Ani venku nepřijdete o mnohé fotorekvizity:-) Stačí se vždy domluvit, co chcete vzít ven. 

 

   

Výhody focení neposedů venku: 

 

 

........ Lze fotit ze všech stran.

 

   ....... Děti jsou přirozenější a bez stresu.

 

 

   Krásné záběry, na kterých může být i ten rodinný fotograf tatínek(maminka).

 

 

 

    Jakékoliv umělé pozadí se nevyrovná přírodě a její barevnosti.

 

eg3b8261.jpg

    Nikde nic nebleská a děti focení téměř nevnímají...

 

 

a jak poznamenala fotografka Kateřina Faltýnková :

 

  ,,Fotografii dělá světlo, nejkrásnější světlo je přirozené světlo... Kde tedy dělat nejkrasnějši fotky, samozřejmě venku mimo atas :-)

  Na jaře a na podzim  fotím zejména od 13 do 16 hodin. V parném létě až později odpoledne 15-20 hodin podle počasí. Prudké slunce není ideální. Pohodově se fotí jeli sluníčko nízko či za mráčky.