Info před focením miminek...

Jak těsně před focením...

Miminko by na focení mělo dojet unavené, aby bylo tvárné a spavé. Pokud tvrdě spí nevadí mu ,že s ním hýbeme . Nejvíce fotek, i těch s otevřenými očičkami mívám pokud miminko před focením bylo vzhůru. Jak dlouho je individuální. U nedonošených stačí hodinka. U těch přenášených a zralejších 2-3 hodiny bdění. 

S miminky, která dorazí vyspinkaná po několikahodinovém spátku místo focení trávíme čas konejšením, krmením a lze fotit jedině  live styl, kdy se nosí v náručí, pláče a šermuje ručičkama. Focení se také výrazně prodlouží časově...což nemusí vydržet starší sourozenec nebo tatínek:-)

Nemažte před cestou  miminka krémy A OLEJEM...bude se lesknout.... ŠUPINKY NEVADÍ...

Dudlík......

používám dudlíky : PHILIPS AVENT NEWBORN BABY SOOTHIE PACIFIER . Mám jich dostatečný počet sterilizovaných k dispozici či poprosím o dovezení vlastních. Tento druh lze miminkům dobře odebrat i jej nejlépe přijímají. I ta, co doma dudlík nechtěla :-). Za dvě hodiny focení si nevypěstují návyk...bez dudlíku je však focení i polohování miminek obtížné....

Balíme se na focení....

Tatínkům stačí jednobarevné tričko, aby vyniklo zejména miminko. Pro maminky mám k dispozici různé šaty či  vezměte Vaše letní oblečení ( trička, šaty, tílka ). Z bílé a černé se již stala téměř uniforma.  ale já vás ráda nafotím  i ve vašich oblíbených barvách .

 Pro miminko nic mít nemusíte. Zpravidla se fotí nahé nebo zawrapované. Krom toho mám pro kluky i holky oblečky v mini velikostech. Nenoste mi prosím želvičky a čepičky z e bay. Nefotím s tím..moc děkuju

Dále sebou pouze  dečku, látkovou plenku. Léky a dostatek příkrmu tj dvojitou dávku s rezervou i na cestu.  Dudlíky pokud máte.

 Svačinku pro kojící maminku a oblíbené pití. V ateliéru je teplota okolo 26 stupňů tedy něco chladného a lehké oblečení přijde vhod. 

Umělá výživa

Za dvě  hodiny focení nevznikne návyk na dudlík ani umělou výživu. Po sunaru či jiné umělé výživě spí děti mnohem hlubším spánkem vzhledem k tomu, že jim z počátku mateřské mléko nemusí stačit. Pokud tedy přikrmujete či máte pocit, že nejste ještě plně rozkojené...umělou výživu vemte sebou ve dvojité dávce. ( Ohřívačku mám ve výbavě ateliéru.)

Co zabalit starším sourozencům?

Oblíbené pamlsky, které je mohou motivovat..aneb úplatky, úplatky:-) Knížku či v tabletu pohádku, kterou mají rády. V ateliéru je též wifi. Lehké oblečení na focení a bačkory . Hřeben a sponky holčičkám. Kočárek, pokud bude potřeba po dobu focení miminka s nimi jít ven. Pokud mají období vzdoru, neříkejte jim co budou muset, že budou hodné...mohly by si už dopředu postavit svou hlavičku. Fotím s nimi formou hry a lstí, kdy si jen odskočí k miminku a potom si dál hrají mimo scénu kde fotím. Doporučuji kvůli zkrácení potřebného času na focení s ohledem na ně, přijet s miminkem unaveným tak, aby celé focení prospalo ! Kojení a vše se mnou konzultujte prosím telefonicky den až dva před focením.

Dotaz na termín - předrezervace

Po potvrzení předrezervace máte svůj termín jistý...již narozená miminka na dotaz