FOCENÍ DĚTÍ

Od 2 měsíců do 10 měsíců


Vývoj dětí od 2 měsíců probíhá bouřlivě a v každém okamžiku je něco krásného vhodného k zachycení na fotkách. Od prvních úsměvů, pasení koníčků po první nejisté postavení se s oporou. Podle domluvy mohu fotit ve vašem prostředí, v ateliéru nebo podle počasí venku. Ráda vám individuálně poradím tak, abychom zvolili společně variantu focení, oblečení. Domluvíme se, jak focení načasovat tak, aby bylo vaše batole odpočinuté a v pohodě.


Od prvních krůčků....

U chodících neposedů doporučuji přirozené a bezprostřední záběry venku. V ateliéru roční až tříleté děti naháníme na plochu 2 metry. Děti zajímá vše okolo a získat přirozenou fotku je spíše stres. 

Objevila jsem v okolí Lhoty krásná a bezpečná místa . Borový les, meze s  kvítky. Mimo sezonu lze fotit u jezera. Pokud dáváte přednost městu, lze najít slepé a opuštěné uličky třeba ve Staré Boleslavi. Je tam též krásné nádraží.

Druhou možností je focení spíše reportážním způsobem u vás doma či na jiných oblíbených místech.

Pro velké holky a kluky

Vybírám lokaci, která podtrhne jejich osobnost.. Od uliček města po romantiku přírody. Konzultuji s vámi vhodnou variantu focení a oblečení. Každé dítě má vlastní individualitu a styl. Mívají různá přání, co na fotografiích chtějí mít. V tomto věku je dobré je respektovat a nechat je spolupracovat. Mnohdy mají opravdu fajn nápady. Mám ráda  jejich bezprostřednost a bezelstnost. 


CO VZÍT  SEBOU NA FOCENÍ ?

Ateliér

Oblečení - individuálně konzultuji před focením.


Obuv - fotíme většinou naboso. Pokud jsou součástí některého stylu boty, musí mít řádně očištěnou podrážku.

Exteriér

Při výběru oblečení na fotografování  se zamyslete, co by se k čemu hodilo. Nemusíte být stejně barevní, ba naopak .Vypadá hezky kombinování pouze  třech barev. Klasika jsou středně modré džíny a k tomu trička, svetry, halenky a košile . Vyvarujte se výrazných vzorů či nápisů. 

Připravte si sebou i doplňky (šátky, šály, náušnice, čelenky, klobouky...) Pro dlouhovlásky sponky, gumičky, čelenky a hřeben. V horkých dnech pudr na zakrytí lesklé pleti pokud používáte.

 Můžou se hodit i různé osobní věci. Hudební nástroje, vaše oblíbená deka, fotogenické potraviny

Vytvořila jsem pro vás inspirativní nástěnku, která vám pomůže s volením barevných kombinací. PINTEREST ZDE