Focení miminek krok za krokem

Jdete poprvé na focení se svým miminkem?     Zde najdete pár slov pro vás . Vše ostatní domlouváme a ladíme telefonicky.

Focení miminek
Focení miminek

  Jak stará fotím miminka

 Fotívám mezi 7-21 dnem od porodu podle domluvy.

 Pokud  chcete převážně fotografie samotného miminka je nejvhodnější věk mezi 7-11. dnem života. Jsou ještě tvárná a spavá.   Roli hraje donošenost, váha, to jak se sama  cítíte. Termín focení  řeším individuálně s každou maminkou podle váhy miminka, toho jak se cítí atd...

Fotím ve vybaveném fotostudiu.  Je  vytopené na teplotu potřebnou k focení novorozeňátek. Rekvizit  mám plno a jejich výběr  konzultuji s vámi den před focením. Barevnost a to čemu dáváte přednost nachystám a k tomu i další varianty . Připravím šaty pro vás a nachystám i potřebné rekvizity.


Předrezervace

Pokud chcete mít jistotu, že až porodíte budu mít pro vás termín můžete si vytvořit předrezervaci. Až se miminko narodí domluvíme spolu datum, kdy budeme fotit. 

Do 2 dní od porodu mne kontaktujte a ideální termín pro miminko i vás společně doladíme.


Jak fotím

Poslední dobou maminky více vybírají fotografie, kde je miminko s nimi nebo s tátou. Vynikne, jak je miminko maličké. Podobné záběry vzbuzují emoce. Lze vyjádřit vznikající pouto mezi vámi. Intimní krásné záběry jak kojíte, dotýkáte se jeho ručičky, dáváte mu pusinku. Lze použít šaty, které mám k dispozici nebo pouze nahá těla kde je vidět pouze to co chceme:-)  

Záleží zda preferujete přirozené záběry, aranžované fotografie či záběry s vámi. 

Focení miminek konzultuji tak, abych  nafotila snímky podle vašich představ. 

Focení newborn
Focení newborn

PROČ SE FOTIT S MIMINKEM.

Přicházíte občas s tím, že chcete fotit pouze své miminko.  Je pro vás celý svět. Až povyroste budete celý svět pro něj vy. Bude zkoumat, jak jste vypadali, když bylo maličké. Fotografie z doby, kterou si nemůže pamatovat. Jsou to první fotografie, které naše děti vyhledávají v albech. Mám zkušenost, že obsah vašich výběrů tvoři i více jak 50%  fotografií s vámi. Před focením se domlouvám jaké jsou vaše představy a rovnou se zaměřím na tyto záběry. Miminku sluší vaše náruč. Je možnost zachytit více emocí. Možnost zachytit vznikající lásku a pouto mezi vámi. Na tyto záběry mám k dispozici šaty nebo decentní záviny, které schovají pouze část vašeho nahého těla.                                                                                                                                                                                                                              VIDEO ZDE:

SE VŠÍM VÁM CELOU DOBU POMÁHÁM.


PŘED FOCENÍM 

Miminko by před focením mělo být pokud možno,co nejvíce vzhůru. Doma má na svůj spánek klid, ale v ateliéru je pro něj více podnětů, a proto má být unavené. Výsledkem je větší výběr záběrů a více možností k nafocení a také to zkracuje dobu pobytu v ateliéru. Pokud dojedete s miminkem, které spalo nonstop několik hodin., můžeme strávit zejména utišováním a uspáváním místo focením více záběrů. Maminky nepoužívejte před focením parfém. Pokud je miminko neklidné a potřebujeme uklidnit u maminky, mělo by vás cítit :)  Na cestu miminku oblékněte oblečení, které jde snadno a pohodlně sundat. Nic úzkého s přetahováním přes hlavičku. Informujte mne před focením, pokud budete sebou brát sourozence. Je to proto, abych nachystala vhodné scény.

POKUD

Pokud je miminko velmi plačtivé několik dní před focením, má větší zánět očiček či jiné zdravotní problémy, kontaktujte mne pro domluvu.  

UMĚLÁ VÝŽIVA A DUDLÍKY

Za dvě hodiny focení nevzniká návyk na dudlík ani umělou výživu. Po sunaru či jiné umělé výživě spí děti mnohem hlubším spánkem vzhledem k tomu, že jim z počátku mateřské mléko nemusí stačit. Pokud tedy přikrmujete či máte pocit, že nejste ještě plně rozkojené...umělou výživu vemte sebou ve dvojité dávce. ( Ohřívačku mám ve výbavě ateliéru.) Dudlíky, pokud chcete používat své vezměte více kusů. Pro ostatní mám vyvařené dudlíky vlastní. 

NESTIHLI JSTE NEWBORN?

Starší miminka nad 14 dní ..oldborn

    Rok 2020 byl plný změn i pokud se týká focení novorozenců. Mnohá miminka se narodila v době zákazu focení a přesto maminky chtěly památku. Starší miminka v fotografické hantýrce zvaná Oldborn se fotí podobně jako newborn. Jen již není možné úplně vše jako s čerstvým novorozencem. Při polohování se některá miminka budí, ale u vás v náručí jim je fajn a vznikají krásné intimnější fotografie i v tomto věku od 14 dní do 8 týdnů. Starší miminka je možné fotit za teplých dní i venku.                                                   CO ZABALIT  SEBOU?

Balíme se na focení....

Pro tatínky se hodí jednobarevná košile či tričko, aby vyniklo zejména miminko.

U TRIČEK PRO TÁTY ...volte to více na TĚLO ABY SE NEKRČILO.

 Pro maminky mám k dispozici různé šaty hodí se také vaše letní oblečení ( trička, šaty, tílka ). Krásné jsou různé barvy a záleží v jakých barvách se cítíte uvolněně a máte je rádi. Důležitá je úprava nehtů. Vaše ruce miminko objímají, drží v náruči...

Pro miminka mám plno krásných oblečků a wrapů.  
Dále sebou pouze dečku, látkovou plenku. Léky a dostatek příkrmu tj dvojitou dávku s rezervou i na cestu. Dudlíky pokud máte.
Svačinku pro kojící maminku a oblíbené pití. V ateliéru je teplota okolo 26 stupňů tedy něco chladného a lehké oblečení přijde vhod. 

RUCE....hrají na fotkách velkou úlohu, proto věnujte pozornost i jim. Oloupaný či křiklavý lak nepůsobí na fotkách hezky. Ideální je nenápadný lak.


        Co zabalit starším sourozencům?  

Oblíbené pamlsky, které je mohou motivovat aneb úplatky, úplatky:-)...Na cestu jim oblečte oblečení v kterém by bylo možno  fotit. Mnohdy si postaví hlavu a odmítají se převléct:-( Knížku či v tabletu pohádku, kterou mají rády. V ateliéru je též wifi. Lehké oblečení na focení a bačkory . Hřeben a sponky holčičkám. . Pokud mají období vzdoru, neříkejte jim, co budou muset, že budou hodné...mohly by si už dopředu postavit svou hlavičku. Fotím s nimi formou hry a lstí, kdy si jen odskočí k miminku a potom si dál hrají mimo scénu, kde fotím. Doporučuji kvůli zkrácení potřebného času na focení s ohledem na ně, přijet s miminkem unaveným tak, aby celé focení prospalo. Kojení a vše  konzultuji den až dva před focením.

     Focení miminek  je sice náročnější, ale moc krásné.

Vaši předrezervaci  můžete po porodu stornovat, pokud se na focení necítíte.  I u storna  poprosím o SMS

Focení miminek u Prahy
Focení miminek u Prahy

                                           Předrezervace

 ( Pokud je již  miminko na světě raději mi zavolejte  777 68 65 65 )

UA-112450676-1